10 באוגוסט 2020 0 Comments

פעילויות לילדים

מטרת הפעילות לילדים היא להעמיק ולחזק את הקשר בין ההורים לילדים ובין המורים לתלמידים, כך שתשומת הלב והדגש הוא על זמן איכות עם הילדים תוך כדי הנאה ובילוי ערכי. חשוב לחפש פעילויות שנבנו על ידי אנשי מקצוע, לאחר חשיבה והתנסויות כדי ליצור פעילות מהנה, חווייתית באופן יוצא דופן ובעלת ערך מוסף הן להורה והן לילד, הן למורה והן לתלמיד.
לא מעט הורים ואנשי חינוך רוצים לקדם את החשיבה האקולוגית של הילדים, פעילויות הקשורות לאיכות הסביבה, פעילויות בנושא מיחזור לילדים או לגופים ירוקים בהחלט יכולות להוות פעילות שמקדמת את החשיבה האקולוגית ולתרום לחוויה מהנה ובעלת תוכן ערכי וחשוב. יתרון בולט בפעילויות מסוג זה, היכולת להתאים את הפעילות למגוון רחב מאד של גילאים.
מיחזור ואיכות הסביבה
ניתן לחשוב על פעילויות שבהן הילדים יוצאים החוצה. כמו למשל, הילדים יכולים לשתול צמחים ביערות השונים. פעילות מסוג זה מתאימה מאוד לעונת הפריחה ולט"ו בשבט אך כמובן, פעילות בטבע תמיד מהנה וערכית מאוד עבור הילדים.
ישנם בתי ספר שמקיימים פעילות איכות הסביבה שמתאפיינת בניקיון ובהקטנת הזיהום הסביבתי. בית הספר יכול לארגן פעילות התנדבותית מיוחדת של ניקיון השכונה. בצורה זו הילדים מגלים עד כמה נעים לחיות בסביבה שהיא נקייה ומטופחת.
אמנם פעילויות בנושאי איכות הסביבה מותאמות לרוב לילדים או לנערים, אך כדאי לדעת שגם המבוגרים יכולים ללמוד הרבה. כיום, המודעות לאיכות הסביבה הולכת וגדלה ויותר אנשים נחשפים לכך ותורמים את חלקם.
העולה מן הדברים, שמחפשים פעילויות לילדים בעלות תוכן וערך מוסף, כדאי לחפש פעילויות הקשורות לטבע ולאיכות הסביבה, וכפועל יוצא גם המבוגרים יוכלו להנות וללמוד הרבה.

רשום תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם בשום מקום !