נחום ישראלי סדנאות

רוצה לדעת מה יש להציע לך

לפתיחת שנה?

פנה אלי

נחום ישראלי - סדנאות לחדרי מורים

סדנאות חווייתיות מעשירות ויעודיות מעולם התיאטרון

בהתאמה מלאה לחדרי מורים, לאנשי החינוך וההוראה

הסדנא מיועדת לחדרי מורים 

 

'לנאום זה לא לנהום' 
פתגם סיני: " נואם טוב יודע לדבר לא רק לאוזניים, אלא גם לעיניים"

סדנת הרטוריקה – 'לנאום זה לא לנהום', הינה סדנא המשלבת אימון אישי וקבוצתי עם מתודות מעולם התיאטרון, המשחק והדמיון המודרך ורתימתן לעולמו של העומד מול קהל באשר הוא (מנהל, מרצה, מורה ועוד). הסדנא מטפלת בנושאים הבאים:

 1. פחד במה וכיצד להתגבר עליו
 2. שימוש נכון בטקסט ובסב טקסט
 3. שפת גוף
 4. ג'סטות ומימיקה
 5. הנאום: תוכן, צורה וסדר
 6. תורת הפרוקסמיקס ויחסי קהל במה
 7. הפוקוס וחשיבותו
 8. הנאום כעלילה

סדנא משעשעת, קולחת ומרתקת בנושא עמידה מול קהל המיועדת לחדרי מורים. הסדנא עושה שימוש בכלים מעולם התיאטרון לשימוש בחדר הלימוד.

 

לחשוב מחוץ לכיתה - סדנת יצירתיות בהוראה

בעידן בו כמות הגירויים המציפים את התלמיד רבים כל כך, על המורה להיות הרבה יותר יצירתי! בסדנא זו נשתמש בכלים מעולם התיאטרון ומעולמות נוספים לחידוד היצירתיות, על ידי  טכניקות כמו:

 • שחבור ידע
 • התבוננות מזווית ראייה אחרת
 • מגבלה היא יתרון
 • שימוש נכון בדמיון
 • היפוך בעיה
 • גירוי אקראי

 

 

נחום ישראלי, בוגר בית הספר הגבוה לתיאטרון, 'בית צבי', שיחק בעבר בתיאטרון ובטלוויזיה. במשך שנים רבות, מדריך ומכין תלמידים רבים לאודישנים, כותב טקסטים ומביים הצגות עבור גופים רבים, ומעביר סדנאות מגוונות לסוגי אוכלוסייה שונים. בוגר לימודי תואר ראשון בהצטיינות בהוראת תיאטרון ובימוי ב'סמינר הקיבוצים' ותואר שני M.A בתיאטרון במסלול עיוני ב'אוניברסיטת ת"א'. משמש כרכז מגמת אומנויות הבמה בתיכון למדעים ואומנויות, משמש כמרצה להוראת תיאטרון  בבית הספר לדרמה של 'סמינר הקיבוצים'. שימש כמרצה לתיאטרון במכללה להנדסה סמי שמעון. מוסמך אוניברסיטת חיפה כמדריך טיולים לחו"ל (tour manager)

אני מאמין – שהתיאטרון יכול לשמש כלי עזר חשוב לאוכלוסיות מגוונות, הן למבוגרים והן לנוער, להתמודדות עם פחד קהל, לחידוד היכולת היצירתית, היכולת התקשורתית וייצוגיות ה 'אני', לגיבוש, פתיחות חברתית ועוד.

כלי העבודה שלי, אם כך, הוא התיאטרון – אשמח לבנות יחד איתך, את מה שמתאים לך בעזרת כלי זה ולהעמיד אותך - הלקוח בקדמת הבמה.

גלרית תמונות